Elana Toruń - Victoria Koronowo 3:1 (1:1) Puchar Polski


elanakoronowo06.jpg

Elana Toruń - Victoria Koronowo 3:1 (1:1)

1:0 Urbański (13), 1:1 Kujawka (24), 2:1 Maćkiewicz (56), 3:1 Zamiatowski (85)

Elana: Kryszak - Benkowski, Woroniecki, Warczachowski, Mysior - Urbański (żk), Sarnecki (żk), Maziarz, Dobek (67, Zamiatowski) - Grube, Maćkiewicz (87, Świderek)

Piłkarze Elany zdobyli Puchar Polski na szczeblu województwa. W finałowym dwumeczu okazali się lepsi od Victorii Koronowo lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu, dwa tygodnie temu Elana zremisowała w Koronowie 1:1.
Wczoraj torunianie dobrze rozpoczęli mecz, bo już w 13 min. objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Tomasz Urbański, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza gości po strzale Łukasza Grube.
Wolej Kujawki
Wcześniej jednak goście mieli znakomitą okazję, której nie wykorzystał Szymon Łataś. Ale w 24 min. był już remis, po uderzeniu z woleja Jakuba Kujawki. W końcówce pierwszej połowy mogło być nawet 2:1 dla Victorii, jednak w dogodnej sytuacji przestrzelił Łożyński. Na początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze. I w 56 min. odzyskali prowadzenie. Do świetnym dośrodkowaniu Mateusza Dobka, gola zdobył Jarosław Maćkiewicz. W nagrodę, oprócz gratulacji od kolegów, usłyszał od kibiców gromkie "Sto lat" (we wtorek miał urodziny). Victoria jednak nie dawała za wygraną i dążyła do remisu. A ponieważ miejscowi te chcieli zdobyć gola, mecz stał się ciekawy.
Dawid strzelił trzecią
Kropkę nad "i" postawił jednak w 85 min. Dawid Zamiatowski, który, po błędzie obrony gości, skutecznym lobem zdobył trzecią bramkę.
(rk)

2 files, last one added on Dec 24, 2012
Album viewed 234 times

Elana Toruń - Kania Gostyń 27.05.2006


kania5.jpg

Dziś mimo nienajlepszej pogody i meczu o "pietruszkę" tworzymy ponad 250 osobowy młyn, który prowadzi dobry doping prawie przez całe spotkanie. Na płocie wieszamy kilka flag: White Elana, Mokre, Blue Army (KS Myszków) oraz Raciążek (debiut). Z oprawy zaprezentowaliśmy pasy z materiału w barwach. Kibiców gości nie stwierdzono. Po meczu piłkarze dziękują nam za wsparcie i razem świętujemy z nimi zwycięstwo nad liderem tabeli.

5 files, last one added on Dec 24, 2012
Album viewed 195 times

Elana Toruń - Tur Turek 1:2 (1:0)


dddd.JPG

Elana Toruń - Tur Turek 1:2 (1:0)

1:0 J. Maćkiewicz (29), 1:1 R. Hyży (59, karny), 1:2 S. Sałaciński (72)

Elana: Gajewski - Rogalski, Woroniecki, Warczachowski (żk), Benkowski (83, Opiłka; żk) - Urbański, Świderek, Maziarz (46, Sarnecki), Grube (67, Nowicki) - Maćkiewicz (56, Zamiatowski), Dobek.

2 files, last one added on Dec 24, 2012
Album viewed 150 times

Elana Toruń - Unia Janikowo 15.04.2006


euniaj_281929.jpg

Mecz te wywołał spore zainteresowanie w naszych szeregach. W młynie stawiło się nas 500 w tym wszystkie fc. Na płocie oprócz flag: Władcy Torunia, Grupa Trzymająca Władzę, White Elana, Żółto-niebiescy, Elanowcy, Ciechocinek wisiał też transparent "Zawisza Tak, hydrozłodziej Nie!! " W pierwszej połowie nasz doping był dobry a momentami bardzo dobry. Z oprawy zaprezentowaliśmy 100 ogni bengalskich razem z saletra a później las flag na kijach (300) podświetlony stroboskopami (60). Reszta oprawy miała być pokazana w drugiej połowie, ale jak się później okazało musieliśmy z niej zrezygnować... Decyzję taką podjęliśmy po tym jak na początku drugiej części meczu grupa kibiców z naszego sektora postanowiła sprawdzić ochronę atakując ich po koronie stadionu. Doszło do starcia, które zakończył wjazd policji z dwóch stron. Po tym incydencie liczba osób w młynie zmalała jednak do końca meczu prowadzony był w miarę dobry doping.
P.S. Kibiców z Janikowa około 50 bez flag, ograniczyli się do kilku okrzyków po bramkach, to tyle na ich temat.

20 files, last one added on Dec 24, 2012
Album viewed 229 times

Elana Toruń - Amica Wronki 1.04.2006


svm900.jpg

11 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 211 times

Mieszko Gniezno - Elana Toruń 5.04.2006


gnieznsdada.jpg

Na mecz do Gniezna wybrało się pociągiem 57 najwierniejszych Elanowców w składzie bardzo dobrym jakościowo. Droga na mecz minęła spokojnie, tylko w Janikowie przegoniliśmy z dworca miejscowych napinaczy. Na dworcu w Gnieźnie przejęła nas policja i po spisaniu wszystkich oraz sprawdzeniu listy z zakazami udaliśmy się na stadion. Młyn miejscowych to ok 20 małolatów. My w pierwszej połowie trochę dopingujemy, z kolei w drugiej z powodu katastrofalnej postawy naszych grajków ograniczamy się do kilku okrzyków... Ogólnie na meczu lipa. Droga powrotna ze względu na fatalne połączenie kolejowe zajęła nam ponad cztery godziny (m.in. 1,5 godzinny postój w Inowrocławiu) i minęła spokojnie nie licząc obrzucania pociągu kamieniami w Janikowie (prawdopodobnie przez miejscowy fc Zawiszy).

1 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 181 times

Unia Wąbrzeźno - Elana Toruń 26.11.2005 (Puchar Polski)


Elana5.jpg

Na mecz do Wąbrzeźna pojechaliśmy grupami. Najpierw pociągiem udało się 16 młodych fanów Elany, pod stadionem byli już godzinę przed meczem i wbili się na obiekt za free. Około 40 minut przed spotkaniem na stadion wpadła pewna ekipa i rozgoniła naszych (zdecydowana porażka naszej młodzieży). Ekipa samochodowa dojechała krótko przed meczem i w sumie było nas 56 w tym 13 chłopaków z WfcG i 9 z miejscowego fc Elany. Na meczu nudy. Droga powrotna bez przygód.

7 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 193 times

Elana Toruń - Zdrój Ciechocinek 12.11.2005


kibice2~0.jpg

Fani Zdroju (są fc Elany) przyjechali do Torunia pociągiem razem z kibicami z innych fc (Aleksandrów Kujawski- 15 , Raciążek-8 i Włocławek-5) w sile 56 głów. Na tym meczu kibice Elany i Zdroju stworzyli wspólny młyn, który liczył ponad 350 osób. Na płocie zawisło 8 flag: Władcy Torunia, Grupa Trzymająca Władzę, White Elana, Elanowcy, Żółto-Niebiescy, Aleksandrów Kuj., Ciechocinek oraz Baku Boys (KS Myszków). Do tego machaliśmy dużymi flagami na kijach. Na to spotkanie przygotowaliśmy specjalną oprawę. W pierwszej połowie była kartoniada (żółto-niebieska) oraz sektorówka Elany w asyście rac. W przerwie meczu delegacja kibiców wręczyła gościowi specjalnemu - Kazimierzowi Górskiemu - szaliki Elany i Zdroju. Druga połowa to jeszcze większy pokaz ultras. Najpierw w górę poszła sektorówka Zdroju w asyście 25 ogni wrocławskich, potem żółte i niebieskie chorągiewki w asyście stroboskopów i ogni wrocławskich, następnie transparenty na dwóch kijach (w asyście chorągiewek) a na koniec była baloniada (także żółto-niebieska) a po niej ognie bengalskie i świece dymne. Doping wspomagany bębnem był dobry. Po meczu wygranym przez Elanę 3:0 piłkarze obu zespołów wspólnie podziękowali za wsparcie.
P.S. Na meczu byli postronni obserwatorzy (szczególne pozdrowienia i podziękowania dla kolegi z Poznania). Dzięki dla wszystkich, którzy pomagali w oprawie tego meczu.

54 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 226 times

Elana Toruń - Kaszubia Kościerzyna 5.11.2005


Zdjecie023.jpg

Na mecz piłkarze wychodzą w blasku stroboskopów. W młynie, mimo nienajlepszej pogody (padał przelotny deszcz) zebrało się ok. 100 Elanowców. Na płocie powiesiliśmy dwie flagi: Władcy Torunia i GZ'04. Doping był prowadzony z przerwami i nie był najgorszy. Pod koniec drugiej połowy odpaliliśmy 30 stroboskopów co przy zachmurzonym niebie i powoli zapadających ciemnościach dało super efekt. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych. Teraz wszyscy w sobotę na mecz ze Zdrojem!

13 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 163 times

Kania Gostyń - Elana Toruń 29.10.2005


Sep11850.jpg

Do Gostynia udaliśmy się przepełnionym autokarem w 55 osób młodej ekipy. Trochę za późno wyjechaliśmy a do tego przed Gostyniem przejęły nas psy i wszystkich spisywali przez co dotarliśmy dopiero na drugą połowę meczu. W "sektorze" dla gości wywiesiliśmy flagę "Elanowcy" i dopingowaliśmy naszą drużynę, która niespodziewanie wygrała ten mecz. Miejscowi swój młyn mieli na końcu tej samej trybuny przez co trudno ocenić ich liczbę. Na meczu spokój. W drodze powrotnej było ciekawie... ci co mają wiedzieć to wiedzą co było.

9 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 154 times

Chemik Bydgoszcz - Elana Toruń 1.10.2005


Obraz_836.jpg

Na meczu do Bydgoszczy wybraliśmy się jak to zwykle bywa pociągiem. Od samego początku eskortowały nas psy, których tego dnia było bardzo dużo. Podróż koleją i droga na stadion bez żadnych atrakcji. Na sektorze dla gości było nas 144 a kilka osób zasiadło po przeciwnej stronie. Razem tego dnia na Chemiku było 150 Elanowców. Na płocie wywieszamy 3 flagi: Władcy Torunia, Aleksandrów Kujawski i celtyk. Doping tego dnia słaby. Z oprawy mieliśmy tylko 12 stroboskopów. Kibice miejscowi - bez komentarza. Po meczu piłkarze dziękują nam za obecność a my im za zwycięstwo. Powrót bez przeszkód. Ogólnie wyjazd nudny, nasza liczba mniejsza od tej jakiej się spodziewaliśmy. Pozdrowienia dla obecnych.

11 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 209 times

Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 23.09.2005


7~4.jpg

Do Kołobrzegu wybraliśmy się autokarem w 36 osób w tym 2 kibiców Kujawiaka Włocławek (dzięki za wsparcie). Podróż minęła spokojnie. Na rogatkach Kołobrzegu zatrzymała nas policja i zaczęło się spisywanie, sprawdzanie itp., przez co spóźniliśmy się na mecz. Po wejściu na stadion na płocie wywieszamy flagę Elanowcy i prowadzimy z przerwami słaby doping. Kotwica dobrze pokazała się ze strony ultras prezentując m.in. kartony, race, stroboskopy, wulkany oraz transparenty w tym z folii na płot z napisem CHWDP. Ich doping dobry (szczególnie w drugiej połowie). Jeden z fanów Kotwicy chciał zerwać nam flagę jednak jego akcja była bardzo nie udana gdyż pod dojściu do płotu szybko uciekł (nawet nie dotknął flagi). Później został zawinięty przez psy, po czym razem z Kotwą śpiewamy antypolicyjne piosenki. Nic innego ciekawego na meczu się nie wydarzyło. Po przegranym meczu nasi piłkarze dziękują nam za obecność. Podróż powrotna bez przeszkód, do połowy trasy eskortowały nas psy. Ogólnie wyjazd udany. Nasza liczba jak na piątek dobra.
Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli jechać z nami.

7 files, last one added on Jan 14, 2012
Album viewed 176 times

16 albums on 2 page(s) 1

Random files - Sezon 2005/2006 (III liga)
2~10.jpg
Unia Janikowo - Elana 10.09.2005
elana1ul.jpg
Chemik - Elana 1.10.2005
Pa290012.jpg
Kania - Elana 29.20.2005
025B15D_04_2005_039.jpg
Zdrój - Elana 12.11.2005
30~0.jpg
Zdrój - Elana 12.11.2005
svm900.jpg
Elana - Amica 1.04.2005

Last additions - Sezon 2005/2006 (III liga)
elanakoronowo06.jpg
Elana Toruń - Victoria Koronowo 3:1 (1:1) Foto NowościDec 24, 2012
11b54c5.jpg
Elana Toruń - Victoria Koronowo 3:1 (1:1) foto NowościDec 24, 2012
kania5.jpg
Elana Toruń - Kania Gostyń 27.05.2006Dec 24, 2012
kania4.jpg
Elana Toruń - Kania Gostyń 27.05.2006Dec 24, 2012
kania3.jpg
Elana Toruń - Kania Gostyń 27.05.2006Dec 24, 2012
kania2.jpg
Elana Toruń - Kania Gostyń 27.05.2006Dec 24, 2012