Elana Toruń - Lechia Gdańsk 21.05.2005


im0006535256.jpg

Ten mecz zapowiadał się arcyciekawie i wywołał duże zainteresowanie. Na boisku spotkał się lider z vice liderem tabeli a na trybunach dwie najlepsze ekipy tej grupy III ligi. Tego dnie doszło do kilku starć. Najpierw przed meczem na bulwarze nad Wisłą przeganiamy ok. 50 osobową grupę Lechii. Podejmują walkę ale ograniczają się do rzucania butelkami, racami i kamieniami, po czym spierdalają. Później w okolicach stadionu spotkały się ok. 10 osobowe grupy obu drużyn, kibice Lechii widząc nas kierują się w okolice stojących policjantów zamiast ruszyć w nas. Dopiero gdy się zbliżamy ruszają w naszym kierunku i dochodzi do krótkiej wymiany ciosów na ulicy, które szybko przerywają psy. Na stadion część od nas wjeżdża z bramą a część walczy jeszcze z policja przed bramą. Lechia widząc to wybiega z sektora i rzuca kamieniami. Dochodzi do starć w okolicach sektora gości. Krótką wymianę ciosów, którą Lechiści będą nie mile wspominać zakończył wjazd policji. Dochodzi do walki z psami z dwóch stron. Dalej kierujemy się po koronie stadionu na druga stronę sektora Lechii. Lechia widząc to rusza także na sektor buforowy rzucając kamieniami i butelkami. Do starcia nie dochodzi gdyż Lechiści cofają się na sektor. Wjeżdżają psy z polewaczkami i bronią gładkolufową. W tym czasie Lechia atakuje zza policji. Od tego momentu toczymy walkę z psami na prostej za trybuna główną z różnym skutkiem, m.in. przewracamy radiowóz do góry kołami. Na poczatku 2 połowy Lechia wyłamuje płot i rusza w kierunku naszego sektora. My także wybiegamy na boisko , dochodzi do krótkiego spięcia na pięści na murawie. Należy zaznaczyć, że obie strony używają także sprzętu. Wjazd psów spowodował wyparcie nas z naszego sektora, do którego już do końca meczu nie wracamy i nie prowadzimy dopingu. Nasz młyn w pierwszej połowie liczył ok. 400 głów, część z nas z różnych przyczyn siedziała w innej części stadionu. Lechii było ok. 800 może nawet więcej. Przed meczem Lechia organizuje akcję partyzancka i kroi plecak z 3 flagami na kije. Należy zaznaczyć, że w każdym ze starć Lechia używała sprzętu. My walczyliśmy na pięści poza ostatnim starciem na boisku. Z nami byli: Ruch Chorzów- 6, KS Myszków, 8 , Widzew fc Grudziądz, 15 oraz 1 kibic Widzewa jako obserwator. Dzięki dla ziomali za wsparcie!
P.S. Z fanclubów najliczniej pokazali się: Włocławek - 20 osób, Ciechocinek - ok. 20, Golub-Dobrzyń - 17, Aleksandrów - 13...

37 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 532 times

Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 07.05.2005


kotwaelana7.jpg

Do Kołobrzegu planowaliśmy wybrać się większą grupą ale z różnych powodów (m.in.. po raz kolejny problemy z autokarem oraz 5 z rzędu porażek naszych piłkarzy) się to nie udało. Ostatecznie na miejscu meldujemy się w 9 osób. Gdy podchodziliśmy pod stadion wybiega na nas ok. 30 osób z Kotwicy. Zatrzymaliśmy się i czekamy na rozwój sytuacji. Kotwica jednak zatrzymuje się ok. 10 metrów przed nami. Nie dążą do bezpośredniego starcia. Ograniczajš się do rzucania w nas kamieniami i jedną odpaloną racą. Całe starcie kończy 3 psów, którzy rozganiają Kotwice. Podczas meczu spokój. Młyn Kotwicy w porywach sięga 100 osób. Po meczu Kotwa w jakieś 40 osób rusza przez murawę w naszym kierunku. Podbiegają do płotu, za którym stoi ochrona. Nie przeskakują go tylko rzucają butelka i deską . My także nie przeskakujemy płotu naszego sektora. Atrakcji na tyle. Powrót późnym wieczorem.

3 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 211 times

Arka Gdynia - Kujawiak Włocławek 07.05.2005


3.JPG

Tego dnia odbywał się także mecz Elany w Kołobrzegu, niestety po raz kolejny nie udało się zorganizować autokaru i na mecz z Kotwicą wybrało się tylko 9 osób... Wtedy to 4 młodych kibiców Elany Toruń nie mając transportu aby wybrać się na mecz Elany, wpadli na pomysł aby pojechać na wyjazd jeszcze wtedy nieoficjalnego fc Elany. Skorzystali z tego iż kibice Kujawiaka jadący w dwa autokary do Gdynii przejeżdzają akurat przez Toruń... Był to pierwszy mecz Kujawiaka na którym zjawili się kibice Elany... Ten wyjazd był także jednym z liczniejszych wyjazdów kibiców Kujawiaka (ok.60 osób)

4 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 227 times

Elana Toruń - Lech II Poznań 30.04.2005


lech.JPG

W młynie pojawiło się nas 100-120. Na płocie zawisły 4 nasze flagi oraz "do góry kołami" skrojona ostatnio szmata Apatora. Doping tego dnia nie był najlepszy. Żadnej oprawy nie zaprezentowaliśmy. W drugiej połowie nasi hools pojechali pokazać pewnej ekipie gdzie jest ich miejsce w szeregu...

1 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 205 times

Kaszubia Kościerzyna - Elana Toruń 23.04.2005


koscierzyna6.jpg

W Kościerzynie pojawiło się nas 80 w tym 13 chłopaków z grudziądzkiego fc Widzewa oraz 1 kibic Ruchu Chorzów Podróż mija bez przeszkód. Przed Kościerzyną przejmują nas psy i eskortują pod stadion. Gdy kilku od nas weszło na sektor jeden z Elanowców przeskoczył przez płot i pobiegł po flagę gospodarzy, tym jednak w porę udało się ją zdjąć. W tym samym czasie reszta od nas wbiła się na stadion z bramą. Młyn gospodarzy to zbieranina dzieciaków plus kilku starszych napinaczy. Ich zachowanie to żenada, bo jak można skandować Lechia Gdańsk mając na sobie szale Arki Gdynia?? Szkoda nawet tego komentować. W pierwszej połowie nasz doping był słaby (tylko na początku meczu dobry), w drugiej do straty bramki bardzo dobry. Ogólnie nic ciekawego się nie działo. Na meczu obecni byli przedstawiciele Lechii Gdańsk jednak do niczego nie doszło... Powrót bez przygód. Wielkie dzięki dla Ziomali za wsparcie!!!

7 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 169 times

Elana Toruń - Unia Janikowo 16.04.2005 (foto : Jacek Smarz)


tv3.jpg

Na meczu z Unią w sektorze na łuku pojawiło się ok. 300 elanowców. Na początku jak zawsze piłkarze wybiegli z flagami na kijach. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy po raz pierwszy w naszym wykonaniu żółto-niebieską kartoniadę. Doping był w miarę dobry. Szkoda , że nie wszyscy z obecnych w młynie śpiewali (tylko ok. 200 osób). W drugiej części spotkania odpaliliśmy ognie wrocławskie a później rozwinęliśmy sektorówkę. W doping zaangażowało się już więcej osób (ok. 250). Najlepszy był między 55 a 80 minutą meczu.
Tym razem pojawili się w końcu kibice gości, których było ok. 100 w tym większość to pikniki. Mieli ze sobą dwie flagi na płot, które zdjęli na początku 2 połowy. Odpalili tez kilka rac.

P.S. Oprawa meczu (kartony i ognie wrocławskie) sfinalizowana została z : kasy z biletów i puszki oraz składek kibiców ( Marcel, MarcinZ, O. i SpinakEr)

19 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 213 times

Msza kibiców w intencji Papieża w Kaszczorku. 06.04.2005


wibruny22.jpg

7 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 201 times

Elana Toruń - Amica II Wronki 2.04.2005


elanaamika8.jpg

9 files, last one added on Jan 09, 2012
Album viewed 161 times

Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 26.03.2005


pogon2.jpg

Rundę wiosenną przyszło nam rozpocząć na wyjeździe i to na jednym z dalszych tj. w Szczecinie. Na ten wyjazd zorganizowany był autokar. Niestety mecz przypadł w nienajlepszym terminie, jakim jest Wielka Sobota. Na zbiórce pojawiło się 28 młodych Elanowców. Niestety była to za mała liczba, żeby opłacić przejazd i zmuszeni byliśmy zrezygnować z autobusu. Mimo to kilku fanów nie zrezygnowało z wyjazdu i na szybko zorganizowali 2 auta. Tym samym oficjalnie w sektorze gości w Szczecinie pojawiło się 9 kibiców Elany bez flag, którzy dopingiem pomogli piłkarzom w odniesieniu zwycięstwa... Po meczu na trasie ustawiła się Pogoń ze sprzętem!! (wg Pogoni mieli go tylko do zatrzymania auta, nie do walki) i trafiła jedno auto, które troche ucierpiało jednak kierowcy udało się uciec...

2 files, last one added on Jan 09, 2012
Album viewed 169 times

Zdrój Ciechocinek - Elana Toruń (Puchar Polski) 20.11.2004


zdroj_tkp_pj04_23.jpg

Zdrój Ciechocinek - Elana Toruń 2:5 (1:4)
Bramki: Zdrój: Malczuk (17, samob.), Morou (82)
Elana: Drwięga (13, 21), Kukowski (18, 40, 58)

Elana:Sobiech - Rogalski (46, Świderek), Warczachowski, Malczuk, Kowalski - Urbański (żk), Sulecki, D. Maćkiewicz (64, Nowicki), Dettlaff - Drwięga (64, Zamiatowski), Kukowski

7 files, last one added on Jan 11, 2012
Album viewed 166 times

Lechia Gdańsk - Elana Toruń 23.10.2004 (foto lechia.net / Damek - Schoochlyn Fans / żródło : internet )


tkp_torun_23.jpg

Na mecz do Gdańska wybraliśmy się w sile 105 głów w tym 4 kiboli Ruchu Chorzów i 4 KS Myszków .Już na dworcu okazuje się, że pociąg ma 20 minutowe spóźnienie. Podróż w eskorcie psów mija nam spokojnie. Na peronie w Gdańsku czekają na nas liczne odziały policji i kilku obserwatorów. Wsiadamy do podstawionego autobusu i jedziemy na stadion. Tam wpuszczają nas po kilka osób. Mecz już trwał. Gdy na sektorze dla gości pojawili się pierwsi Elanowcy, Lechia atakuje przez płot od strony murawy a potem wyłamują bramę na koronie od strony trybuny krytej i atakują większą liczbą. My oczywiście podejmujemy walkę jednak po krótkiej wymianie ciosów zmuszeni jesteśmy do odwrotu z powodu liczebnej przewagi gospodarzy (od nas walczyło ok 30 osób, reszta jeszcze nie zdążyła wejść na stadion) i wjazdu psów. Trzeba dodać, że Lechia w walce używała sprzęt (deski, race, widziany był także nóż). Po chwili wszystko się uspokoiło. Zajmujemy sektor dla gości , gdzie wieszamy flagę "Grupa Trzymająca Władzę" i dopingujemy nasza drużynę. W drugiej połowie meczu jeden z Lechistów próbuje ataku na flagę jednak szybko orientujemy się i ściągamy ją z płotu. W tym samym momencie gospodarze wysypują się na bieżnie. Nie dochodzi do bezpośredniego starcia. Trwa tylko wymiana rac (które odpaliliśmy w momencie gdy Lechiści pojawili się na bieżni). Chwile jeszcze szarpiemy się z psami ( w tym czasie Lechia śpiewa antypolicyjne pieśni). Podczas meczu Lechia nieźle ultrasuje. My odpalamy tylko 20 stroboskopów i rezygnujemy z dalszej oprawy z powodu napiętej sytuacji na stadionie. Na ok. 5 min przed końcem meczu opuszczamy stadion spiesząc się na pociąg. Powrót bez atrakcji. Ogólnie wyjazd udany. Dzięki dla Ziomali za wsparcie!!!

40 files, last one added on Jan 09, 2012
Album viewed 308 times

Chemik Bydgoszcz - Elana Toruń 9.10.2004


chemikelanator9.jpg

Na mecz do Bydgoszczy wybraliśmy się pociągiem, było nas dokładnie 153 w tym 3 z Widzew fc Grudziądz. Podróż mija nam spokojnie, niestety w obstawie "białych kasków". Po dotarciu do Bydgoszczy psy ładują nas w podstawiony autobus i w wielkim ścisku jedziemy na stadion. W okolicach dworca widoczna jest ok. 20 osobowa grupa chuliganów Zawiszy (wizualnie jednak nie robią na nas wrażenia), która stoi w obstawie psów i napina się w naszą stronę. Po dotarciu na stadion zajmujemy klatkę dla gości. Wywieszamy na płocie 3 flagi: naszą - Grupa Trzymająca Władzę , Drwęca (nasz fc z Golubia- Dobrzynia) oraz Widzew fc Grudziądz. W pierwszej połowie prowadzimy dość dobry doping i prezentujemy naszą mała sektorówkę. W drugiej części meczu odpalamy 10 rac (w asyście sektorówki) i dopingujemy jeszcze głośniej. Nasi piłkarze wygrywają mecz i dziękują nam za wsparcie a my w dobrych nastrojach wracamy do Torunia. Na meczu oprócz bandy wyzywających nas dzieciaków nie stwierdziliśmy nikogo. Droga powrotna bez przeszkód.

P.S. Wydarzeń spod stadionu Pomorzanina nie będziemy w tym miejscu komentować...

18 files, last one added on Jan 09, 2012
Album viewed 232 times

20 albums on 2 page(s) 1

Random files - Sezon 2004/2005 (III liga)
1~3.jpg
Elana Toruń - Pogoń II Szczecin (debiut sektorówki)
tkp_torun_23.jpg
Lechia - Elana 23.10.2004
janikowo12.jpg
Elana - Unia Janikowo 16.04.2005
tv.jpg
Elana - Unia Janikowo 16.04.2005
koscierzyna3.jpg
Kaszubia - Elana 23.04.2005
d12.JPG
Elana - Lechia 21.05.2005 (fot. Sebol)

Last additions - Sezon 2004/2005 (III liga)
wibruny22.jpg
Msza kibiców po śmierci Jana Pawła II w Kaszczorku 06.04.2005Jan 11, 2012
wibruny12.jpg
Msza kibiców po śmierci Jana Pawła II w Kaszczorku 06.04.2005Jan 11, 2012
5~4.jpg
Msza kibiców po śmierci Jana Pawła II w Kaszczorku 06.04.2005Jan 11, 2012
4~5.jpg
Msza kibiców po śmierci Jana Pawła II w Kaszczorku 06.04.2005Jan 11, 2012
3~6.jpg
Msza kibiców po śmierci Jana Pawła II w Kaszczorku 06.04.2005Jan 11, 2012
2~8.jpg
Msza kibiców po śmierci Jana Pawła II w Kaszczorku 06.04.2005Jan 11, 2012